Hâmd(Övgü) âlemlerin rabbi olan Allah CC’a mahsustur. Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’e salât ve selâm olsun.
Mevlâm, Kur’an ve hafızlık eğitimine gönül vererek bu eğitimin bugüne gelmesine katkıda bulunanlardan; vefât edenlere rahmet, kalanlara selâmet ihsân eylesin.
Hafızlık uzun bir eğitim sürecidir. Diğer eğitimlerde olduğu gibi, hafızlık eğitiminde de rehberlik vazgeçilmez bir unsurdur.
Adım Adım Hafızlık Rehberi; hafızlık eğitim sürecinde karşılaşabilecek sorunlara çözüm arayışlarından oluşan, yol gösterici olması hedeflenen, bir eserdir.
Eserde; “Hafızlıkta neler yapılmalı?”, “Hafızlık nasıl yapılmalı?” “Hafızlık ne için yapılmalı?, “Hafızlıkta başarılı olmanın kuralları ve sırları nelerdir?” gibi sorulara cevaplar aranmıştır.
Eserde yüzüne okumanın geliştirilmesi ve ezber yapma metotlarının yanı sıra, hafızlık eğitiminde rehberliğe ihtiyaç duyulan diğer hususlar hakkında bilgiler verilmeye çalışılmıştır.

Eserin son kısmında; hafızlık sınavına girecek ve sınada başarılı olan hafızlara tavsiyeler yer almaktadır.
Kısaca eser; hafız olma hayalini taşıyan ve hafızlığa devam eden kardeşlerimizin, mübarek yolculuklarında rehber edinebilmeleri için hazırlanmıştır.
Tecrübe edinilen hafızlık birikimlerinden ve bizzat uygulanmış metotlardan yola çıkılarak hazırlanılan eserde, her yaştan bireyin anlayabileceği bir dil kullanılmaya çalışılmışıtır.
Hafızlık yolunun yolcuları için hazırlanan bu rehberde yaptığım hatalardan ve kusurlardan dolayı Mevlâ’dan bağışlanma diliyorum. Sizlerin de bu kusur ve hatalara müsâmaha göstereceğinizi umuyorum.
Muvaffâkiyet Allah (cc)’tandır…

Muhammed Seyyid KAR

Paylaşmak Güzeldir
Yazar
Yazar
Uygulamalı Tecvid Ücretsiz Tecvid PDF Hafızlık Eğitiminde Bilincin ve Sorumluluğun Önemi
Bir yorum yazın
Siz de düşüncenizi belirtebilirsiniz.

Copyright @ 2021 Kur'an Kursu.NET - E-Hafızlık, E-Kur'an, E-Kurs, Hafızlık Takip. Hafızlık Şiirleri, Hafızlık Duası, Hafız Duası